ua
ru

Іпотека чи кредит?

Все про нерухомість

29.05.2020

Іпотека – це кредит під заставу нерухомості, тобто в якості гарантії повернення грошей банк бере в заставу нерухоме майно, яке ви купуєте.

Найчастіше іпотеку сприймають як кредит на придбання житла. Але є принципова відмінність – купуючи квартиру в іпотеку, ви стаєте її власником відразу, а не після завершення виплат. Тому деякі замість витрат на орендоване житло бачать сенс в придбанні квартири за допомогою банківської позики.

Але спочатку необхідно визначитися з тим, як кредитують банки, на яких умовах, які у них критерії до позичальників і скільки доведеться переплатити.

Намагаючись розрахувати іпотечний кредит, ви обов’язково зіткнетеся з такими поняттями:

Перший внесок. Це та частина від загальної суми, яку ви готові заплатити продавцю житла одноразовим платежем, перш ніж звернутися до банку. Сума, що залишилася, буде видаватися у вигляді іпотечної позики. Чим більший перший внесок, тим лояльніший банк до кредитора та пропонує більш вигідні умови.

Зверніть увагу, що багато банків стягують додаткові комісії за видачу кредитів, а також нав’язують невигідні варіанти оформлення обов’язкової страховки. Це значно впливає на кінцеву суму, тому уважно перевіряйте пропоновані умови.

Процентна ставка. Це сума, виражена у відсотках, яку платить позичальник кредитору за користування позикою. Чим менше ставка, тим краще. Вона залежить від того, яким був перший внесок, а також від типу житла, що купується (вторинний або первинний ринок). Річні ставки для первинного житла зазвичай вище, ніж для вторинного.

Особливості ануїтетних платежів. Напевно, це словосполучення вам мало про що говорить. Це схема розрахунку кредиту, при якій розмір платежу буде однаковим протягом всього терміну погашення кредиту. У перший період виплат у складі платежу будуть переважати відсотки, а в останній – тіло кредиту. Але якщо ви плануєте виплатити суму достроково, то даний варіант не підходить, віддайте перевагу так званій класичній схемі.

Термін кредитування встановлює банк в залежності від рівня вашого доходу та показників, описаних вище. Чим менше термін, тим менше переплата.